Gemeente Den Haag roept op tot deelname aan Week van Toegankelijkheid

26 September 2023, 11:41 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Sander Foederer

Den Haag sluit zich ook dit jaar aan bij de landelijke Week van Toegankelijkheid, die plaatsvindt van 2 tot en met 7 oktober. In samenwerking met verschillende partners worden door de gemeente meerdere activiteiten georganiseerd in de stad.

Organisaties zoals bijvoorbeeld Madurodam, Pathé Spui, het Kunstmuseum, Escape Room Scheveningen en Willemsvaart doen mee. Door deel te nemen aan de Week van Toegankelijkheid wil de gemeente het bewustzijn rondom toegankelijkheid vergroten.

"We streven ernaar dat alle inwoners dezelfde kansen krijgen om mee te doen in onze stad. Ook de 100.000 stadsgenoten met een beperking", zegt coördinerend wethouder Toegankelijkheid Arjen Kapteijns (foto). "Deze week draagt bij aan het bewustzijn van onze inwoners en ondernemers over toegankelijkheid. Ik vind het daarom ook vanzelfsprekend dat wij als gemeente meedoen, en ik roep alle Hagenaars op om dit ook te doen. Samen werken we aan die toegankelijke stad voor iedereen."

Activiteiten

In Den Haag worden meerdere activiteiten georganiseerd. Deze zijn voor kinderen en volwassenen van alle leeftijden, voor mensen met en zonder beperking. Zo is er op 4 oktober bijvoorbeeld een speciale Kindermiddag met voetbal- en handballessen gegeven door ADO Den Haag en Hellas, en een skate workshop op het Spuiplein. Ook organiseren stadsboerderijen en speeltuinen inclusieve activiteiten voor kinderen.